Wypadek motocyklowy – opis zdarzenia i skutki [film]

Wypadek na motocyklu

To był pierwszy sezon motocyklowy Radka. Może nie najszczęśliwszy, ze względu na wypadek motocyklowy jaki się wydarzył, ale patrząc na jego konsekwencje trudno tu nie mówić o szczęściu. My motocykliści nie mamy lekko. Jazda na motocyklu to pasja i ogromna frajda, jednak również wiąże się z tym pewne ryzyko. Tak jak w samochodzie możemy liczyć na karoserię, która w dużym stopniu ochroni nas przed niebezpieczeństwem, tak w tym przypadku karoserią jest nasz kask motocyklowy, odzież i buty.

Odpowiednio dobrane i dopasowane części garderoby motocyklowej ratują życie i pomagają wyjść z opresji. Bardzo ważne są nie tylko materiały, z których poszczególne elementy garderoby motocyklowej są wykonane, ale również dopasowanie i położenie ochraniaczy. Podczas zderzenia z ziemią czy innym obiektem, ślizgu czy tarcia, żaden ochraniacz nie powinien się przemieścić tylko zostać tam gdzie jest jego miejsce.

Pamiętajcie również, że często kurtki motocyklowe są sprzedawane bez ochraniacza pleców. W kieszeni na ten ochraniacz znajduje się jedynie bezużyteczna pianka. Jeśli chcecie jeździć bezpiecznie zakup odpowiedniego protektora najlepiej level-2 to konieczność.

Bardzo dobrym rozwiązaniem jeśli chodzi o plecy to również popularny żółw. Chroni większą cześć kręgosłupa niż standardowy ochraniacz sięgając aż po kość ogonową i pasuje pod każdą kurtkę motocyklową. Nie trzeba więc mając kilka kurtek od różnych producentów wydawać pieniędzy na kilka ochraniaczy.

Długie buty motocyklowe to podstawa. Ochrona stopy, stawów i kostki przed złamaniem czy zmiażdżeniem to priorytet. Warto zainwestować w dobre buty i nie rezygnować z nich nawet w czasie upałów. Wysoka temperatura kusi, żeby pojeździć w koszulce, spodenkach czy adidasach, ale pierwsze przykre zdarzenie wyleczy nas z takich fantazji.

Pamiętajcie, że złamanie kończyny to nie jest najgorszy możliwy skutek wypadku motocyklowego. O wiele gorsze są poważne ubytki skóry, powstające w wyniku silnego tarcia. Nie bez powodu więc, motocyklistów jeżdżących w letnim stroju bez ochraniaczy nazywamy „zdrapkami”!

Zapraszamy do obejrzenia filmu!

 

Podziel się z nami swoją opinią

   Dodaj Odpowiedź

   Motorecenzje
   Rejestracja Nowego Użytkownika
   Resetuj Hasło
   Porównaj produkty
   • Total (0)
   Porównaj
   0