Motomorfozy motocyklistów – wybieramy kombinezon dla Agnieszki [film]

Kombinezon motocyklowy dla kobiety

Dobranie odpowiedniej odzieży motocyklowej i kasku, to nie lada wyzwanie. Zwłaszcza jeśli chodzi o płeć piękną, to mamy tu stanowczo mniejszy wybór i co za tym idzie większe trudności ze znalezieniem idealnie dopasowanego kombinezonu motocyklowego.

Dlatego zgłosiła się do nas Agnieszka, która jeździ Hondą CBR 650r i zależało jej na profesjonalnej pomocy podczas zakupów motocyklowych. Zabraliśmy Agnieszkę do jednego z najlepiej zaopatrzonych sklepów motocyklowych w Warszawie – Legato, i tam czekał już na nas zestaw pięknych damskich kombinezonów motocyklowych w rozmiarach 34-36.

Pomimo to nie było łatwo. Przymierzanie kombinezonu to wyczerpująca czynność, dlatego jeśli sami wybieracie się na zakupy nie zapomnijcie o bieliźnie termoaktywnej, która ułatwi wam zakładanie i zdejmowanie skórzanej garderoby.

Na szczęście Agnieszka była bardzo cierpliwa i przymierzyła na prawdę dużą ilość kombinezonów jak na jeden dzień. Nie było łatwo, bo wiele modeli nie leżało tak jak należy. W niektórych miejscach za luźne, w innych za ciasne, lub ze zbyt dużą ilością materiału na łydkach co nie pozwalało dopiąć butów motocyklowych, inne nie podobały się po prostu przyszłej nosicielce, a dla kobiety efekt wizualny jest bardzo istotny!

Na szczęście po wielu przymiarkach udało się wybrać ten wymarzony kombinezon, który leży idealnie, dobrze wygląda i jest odpowiednio dopasowany. Pamiętajcie również, że jak będziecie kupować kombinezon, czy jakąkolwiek inną część garderoby motocyklowej to warto mieć ze sobą buty czy rękawice. Może się później okazać, że zbyt obszerne nogawki nie mieszczą się komfortowo w butach i nadmiar materiału może uciskać sprawiając ból. Podobnie jest z rękawicami motocyklowymi. Należy przymierzać je do kurtki, aby mieć pewność, że będą idealnie pasowały do mankietów i nie będzie żadnej kolizji.

Zakupy motocyklowe to nie jest łatwy temat. Często musimy spędzić bardzo dużo czasu w sklepach motocyklowych i przymierzyć niezmierzoną ilość ubrań i kasków, żeby wybrać ten najlepszy. Pamiętajcie, żeby czytać metki i opisy techniczne i  wybierać rzeczy możliwie najlepszej jakości, jednocześnie optymalnie dopasowane.

Zapraszamy do obejrzenia innych odcinków z cyklu Motocyklowych Motomofroz!

Motomorfozy – autorski projekt Motosapiens [filmy]

Podziel się z nami swoją opinią

   Dodaj Odpowiedź

   Motorecenzje
   Rejestracja Nowego Użytkownika
   Resetuj Hasło
   Porównaj produkty
   • Total (0)
   Porównaj
   0