Komentarze

  • Przez Bezimienny w Kawasaki Z900 RS niezależny test motocykla

    Wybaczcie, że po angielsku ale to moja opinia z forum z900rs po odbyciu jazd testowych.

    I picked up Z yesterday for some weekend riding. I did around 200 km on country roads and the city.
    I enjoyed this time, and the bike was running nice. There are some things that I like a lot about the bike, like the silky-smooth engine, that can run on 2k RPM on 3rd gear and ride nice and slow on the city, nice linear power delivery, and a lot of power. But unfortunately, there are more things I did not like about it. The breaks are way too weak for such powerful bike, a similar story is with suspension which is very soft, it’s nice on bumpy roads but during hard acceleration and braking, I did not like how much it compressed and decompressed. The stock tires, when I was coming home today it was 13 C outside, and they did not felt gipy at all. Also, the bike by itself is tall, and the centre of its mass is also placed high, adding this to my 190 cm high, my head was above SUV’s that I was passing on the roads. With a bit of a wind and speeds of around 100 km/h I did not felt secure. And the last thing, that for many of you is a plus for me it was just point of realisation, that I do not want a bike that sounds like sports bikes (4 cylinders etc) when I was riding Triumphs or Ducati, I liked the sound a lot more, and I even noticed that car divers in the city made a place for me in the traffic, wherewith Z and his „sportbike” sound they acted differently, it was a bit of a surprise but even my neighbours said that the bikes I had previously sounded better, where this one just look nice. Anyway I do not want to offend any of you, I know that a lot of you like this bike and trust me, I had super high hopes for the Z.

    Idź do komentarza
  • Przez Marcin w Suzuki Bandit GSF 1200S (2006)- motocykl - recenzja, test, opinia

    Suzuki GSF 1200 S Bandit z 2006 roku jest ze mną 5 sezon i pewnie zostanie na dłużej przez jego wielozadaniowość. Jest ciężki i duży co sprzyja w jeździe pozamiejskiej, nie jest szeroki co umożliwia omijanie korków. Wygodna pozycja, możliwość regulacji zawieszenia i wysokości siedziska wpływa na komfort. Wibruje mocno ale tylko między 4 a 5 tysiącami obrotów. Duży moment i moc wystarczy do bardzo dynamicznej jazdy i wyprzedzania bez konieczności redukcji. Dobrze radzi sobie w każdym zakresie obrotów, nie szarpie jadąc i przyspieszając z niskich obrotów aw środkowej i wysokiej partii obrotów zaczyna się szaleństwo. Ten motocykl był wyposażany jedynie w ABS (mój egzemplarz go nie posiada), hamulce są ok, po prostu ok. Za wszystko co dzieje się z motocyklem zależy od „uszczelki” między kierownicą a setami 🙂

    Idź do komentarza
  • Przez Filip w Shima Apex ST kombinezon dwuczęściowy niezależny test

    Za 2.500 zł jak najbardziej polecam .

    Idź do komentarza
  • Przez Aleksander Kwacz w Shima Apex ST kombinezon dwuczęściowy niezależny test

    Kombinezon w kolorystyce rzucającej się w oczy. Przetestowany w warunkach deszczowych (przecieka :P) i słonecznych (grzeje :D).
    Wygoda na plus, tak jak możliwość wymiany sliderów na łokciach i kolanach – to na pewno przydatne osobom, które lubią zabawę chociażby na pitach gdzie kontakt z ziemią będzie zdecydowanie częściej i szybciej niż na dużym motocyklu.
    Deklaracja o certyfikacji całego kombinezonu na stopień AAA to dodatkowa wisienka na torcie.

    Natomiast nie obyło się bez dwóch małych problemów – Pierwszy to dobranie rozmiaru, bo egzemplarze nawet tej samej numeracji potrafią się między sobą znacznie różnić. Drugi to słabe szwy w podszewce kurtki, które nie wytrzymały większych napięć.

    Idź do komentarza
  • Przez Boguś w Suzuki GSF 600 S Bandit 1996-1999 motocykl

    Banditem 600s z 1996 roku jeżdżę drugi sezon. Zrobiłem nim około 18 tyś. km. Obecnie wg wskazań licznika ma 65tyś. jest to mój pierwszy motocykl po zdaniu prawka „A” ( w wieku 40l ;)). Wybrałem go z powodu dobrego stosunku jakość/cena.
    Rzeczywiście motocykl jest niezniszczalny. Poprzedni właściciel nie dbał o niego zbytnio, (np. gaźniki uszczelnione były jakimś marnym silikonem – zamiast uszczelkami za kilka zł). Motocykl przeżył moją trudną naukę zmiany biegów i katowania go w różnych temperaturach. Robiłem nim trasy po 400 km dziennie i jeździłem po mieście – jest to możliwe i nie bardzo męczące (przy wzroście 180cm). Można na nim nauczyć się podstaw mechaniki (wymieniałem napęd, czyściłem i regenerowałem pompę hamulca, wymieniałem oleje i filtry) – bo wykonany jest w bardzo dobry sposób…bardzo mało plastiku i „gównolitu”. Polecam go pod warunkiem że jesteś w stanie zaakceptować : Brak wtrysku, w zimne dni pamiętaj o dźwigni ssania; kranik pod bakiem paliwa z pozycją rezerwa…czyli brak wskaźnika poziomu paliwa; brak jakichkolwiek systemów elektronicznych wspomagających; brak ABS…a stalowy oplot we własnym zakresie; waga…on swoje waży.

    Idź do komentarza
  • Przez Mateusz w Yamaha FZ1N (2009) motocykl

    Jest to przedstawiciel klasy hyper nakedów ale mam wątpliwości czy taki hyper bo FZ1 rozczarowuje brakiem jadowitości w średnim zakresie obrotów, a duże street fightery są zdefiniowane między innymi przez takie moto jak super duke. Tutaj uniwersalność i przystępność nadal jest ważna. Prawdziwa moc objawia się ponad 8k rpm w tym momencie na jedynce już przekraczamy większość ograniczeń prędkości.
    Skrzynia działa poprawnie. Luz odnajduje się zawsze, a jedynkę wbija z charakterystycznym dla yamahy strzałem. Na pewno na plus jakość wykończenia. Raczej nie spotkamy się z korozją, krzywym spasowaniem, wyblakniętymi plastikami czy z powycieranymi elementami.
    Ten model niestety nie dostał silnika z „crossplane”. Ale dźwięk jest fajny zwłaszcza na ori akrapie(-6kg +~8KM). Niestety każdy wydech bez exup będzie trochę psuł krzywą momentu 4-6k rpm.

    Poręczność – daje 7/10 bo motocykl jest zwrotny, stabilny i da się nim przeciskać w korkach ale mimo wszystko czuć, że to nie jest mały urwis i fałszywy ruch przy powolnych manewrach czy wypychaniu z garażu może nas zaboleć.
    Komfort – zawieszenie jest przyjemne. Przy hamowaniu przód nie nurkuje irytująco. Co warto wspomnieć tylny amortyzator ma dodatkowo regulacje odbicia i sprężyna jest dosyć twarda. Kanapa wystarcza na 100-150km dalsze trasy bez przerwy to ciągłe wstawanie. Pozycja jest bardzo przyjemna i nie nastręcza problemów z bólem pleców – wielu użytkowników montuje do FZ1 akcesoryjne kierownice lub risery. Ode mnie mocne 7/10. Udało mi się zrobić jednego dnia trasę 800km i zsiadłem nie połamany 🙂 Oczywiście z przerwami.
    Jadowitość – 6/10. Silnik oddaje moc w sposób liniowy(wykres momentu nie jest taki piękny) i jest bardzo elastyczny w ogóle nie korespondując z sylwetką motocykla. To litr więc moc i moment jest z nami ale nie mamy odczucia, że jak brutalnie odkręcimy manetkę to reakcja będzie podobna. Hamulce są super.
    Frajda z jazdy 9/10 – W mieście SM czy ostatnio popularniejsze 3 w rzędzie są fajniejsze. FZ1 z gazu niechętnie idzie na koło. Ale i tak jest super. Motocykl egzekwuje każdy zakręt z precyzją. Większość zakrętów przejeżdżamy podświadomie.
    Bezawaryjność – 10/10 motocykl nie ma popularnych wad oprócz roczników <2008 gdzie sypało się koło magnesowe i pękały ramy. Ponad to ze względu na moc, charakterystykę i wiek większość będzie miała już jakieś przygody. Pompa ABS sumitomo nie używana może się zastać na stałe dlatego warto jakoś sprawdzić przy zakupie czy działa przedni abs(to, że działa tylny o niczym nie świadczy).

    Do każdego FZ1 warto dokupić amortyzator skrętu. Świetnie sprawdza się też owiewka Puig.

    Idź do komentarza
  • Przez Michał w Trilobite Micas Urban - spodnie motocyklowe

    Moje drugie spodnie jeansowe, zdecydowanie ulubione, z małym wyjątkiem.
    Na plus dobre protektory (można dokupić na biodra, polecam). Bardzo dobra jakość jeansu, czuć że są grube i dobrej jakości, dobrze uszyte.

    Z minusów, nogawki mogłyby być węższe u dołu, żeby łatwiej było wkładać je do długich butów (ten model wolę do trampków, do długich butów lepiej pasują mi Rebelhorn Classic II, z racji na węższą nogawkę.
    Drugą z wad jest niewypinany koc kevlarowy (kolejne jeansy kupię albo z Dyneema, bez koca, albo z wypinanym kocem, ponieważ koc kevlarowy nie lubi być prany. W mieście latem nie jest za chłodno przez niego, więc na lato do miasta zdecydowanie polecam coś bez koca.

    Opcja wyciągania protektorów jak dla mnie bezużyteczna. Nie wiem kto wymyślił to jako chwyt marketingowy, bo nie wyobrażam sobie po dojechaniu do pracy, wyciągać protektory bez ściągania spodni, a później wkładania ich i zakładania żeby na motocyklu nie przesuwały się obok kolana. Ale to jest dla mnie minus wszystkich rozwiązań, które miały być z założenia wygodne i szybkie, w każdych jeansach. Jak dla mnie, lepsza opcja to byłby wypinany koc kevlarowy z ochraniaczami.

    Idź do komentarza
  • Przez Michał w Rebelhorn Classic II - spodnie motocyklowe

    Spodnie bardzo fajne, wyglądają jak klasyczne jeansy, protektory level 2 Sas-Tec, można dokupić na biodra i kość ogonową (polecam). Sprawiają wrażenie dobrych jakościowo, jeśli chodzi o dopasowanie, to leżą bardzo dobrze.

    Z wad, to na pewno koc kevlarowy, mam dwie pary jeansów z kocem, trzeci raz takich nie kupię, bo latem w mieście jest masakra. Jak ktoś szuka na miasto, to lepiej zastanowić się nad spodniami z Dyneema, bez koca.
    Drugi minus to wyciągane protektory – nie wiem kto wymyślił to jako chwyt marketingowy, bo nie wyobrażam sobie po dojechaniu do pracy, wyciągać protektory bez ściągania spodni, a później wkładania ich i zakładania żeby na motocyklu nie przesuwały się obok kolana. Ale to jest dla mnie minus wszystkich rozwiązań, które miały być z założenia wygodne i szybkie, w każdych jeansach. Jak dla mnie, lepsza opcja to byłby wypinany koc kevlarowy (nie lubią być często prane) z ochraniaczami.

    Idź do komentarza
  • Przez Daniel w Yamaha Tracer 700 (2017) motocykl

    Jest to mój 2 motocykl po honda CB500F. miałem duże wątpliwości jaki motocykl wybrać miałem wiele myśli Honda CB650F czy CB650R czy Yamaha MT07, 09 może Tracer 700/900, Kawasaki Versys,
    Triumph Street. Budżet do 40tys. i padło na Tracer 700, ponieważ nakedy odpadały bo już miałem dość walki z wiatrem, i dlaczego Yamaha bo spodobała mi się praca i charakterystyka tego silnika, reakcja na gaz i dzwięk na akcesoryjnym wydechu jest bardzo przyjemny. Dlaczego 700 a nie 900, bo chciałem motocykl nowy (nie jestem specjalistą i człowiekiem wszechwiedzącym i chciałem mieć pewność, że motocykl nie miał przygód) a dwa rocznie robię ok. 15tys. km wiec też chciałem mieć pewność, że mnie nie zawiedzie. Dodatkowo dlaczego 700 bo za różnicę w cenie miedzy 900 mogłem dokupić akcesoria, wydech, kufry, gmole itp. niż mieć 900 golasa. Minął ponad rok mam na liczniku 14tys km. decyzji nie żałuje.

    Przez 14tys km spalanie średnie 4,4L
    szczegóły w linku https://www.motostat.pl/member/vehicles/stats/id/96096

    Idź do komentarza
  • Przez Daniel w Honda CB 500F (2016) motocykl

    Był to mój pierwszy motocykl po zdaniu prawka. Mam 184cm wzrostu masa 65kg
    Przejechałem nim 29tys w 2 lata, zrobiłem kilka dłuższych tras nad morze, w góry itp. Zacząłem przygody na torze i zaliczyłem nim pierwsze kolanko.

    Na 29tys średnie spalanie wyszło mi 3,6L (szczegóły https://www.motostat.pl/member/vehicles/stats/id/82364)

    Motocykl miałem wyposażony w akcesoryjną końcówkę wydechu ( IXIL) szybkę zmniejszającą opór wiatru, crashpady, gripy na bak no i oczywiście kufer.

    Motocykl polecam wszystkim na pierwsze moto i nie tylko, ten sam silnik występuje również w CBR500R oraz CB500X (wersja „adventure”) bardzo przyjemny silnik, motocykl, na miasto idealny, na wycieczki mniejsze wieksze również, tylko i aż 48km należy szanować wszystkie, myślę że nikogo nie zaskoczy jeśli są używane z rozsądkiem, do wyprzedzania się nadaje, bardzo dobrze wspominam ten motocykl i mam do niego sentyment ze względu na to że wiele mnie nauczył i nie naruszył mojego budżetu. 29tys km w dwa lata tak spalanie miało znaczenie i nadal ma i przesiadłem się na Tracer 700 ale szczegóły i spostrzeżenia bedą tam 🙂

    Idź do komentarza
Motorecenzje
Rejestracja Nowego Użytkownika
Resetuj Hasło
Porównaj produkty
  • Total (0)
Porównaj
0