Pułapki i zasadzki przy zakupach motocyklowych – jak ich uniknąć? Doradzamy!

Zakupy motocyklowe z głową!

Tym razem przedstawiamy Wam filmik w którym pokazujemy 10 pułapek na które możecie wpaść robiąc zakupy motocyklowych ciuchów. Nie są to może zasadzki godne Indianina Jonasza ale w myśl porzekadła „kasę jest wydać łatwo a być zadowolonym już trochę trudniej” warto znać zagrożenia jakie czyhają w każdym motocyklowym sklepie.

W przypadku zakupu kurtki motocyklowej,  spodni czy kombinezonu najważniejsze jest dopasowanie. Najlepsze materiały i ochraniacze nie zabezpieczą nas, jeśli ubranie będzie zbyt luźne i protektory będą przemieszczały się podczas wypadku. Uniwersalne rozwiązania w postaci kurtek trójwarstwowych mogą być dobrze dopasowane z wpiętą membraną i podpinką ocieplającą, a bez nich jeśli nie ma wielu punktów regulacji okazać za luźne.

Kupując kurtkę motocyklową ze zintegrowaną membraną, musimy pamiętać, że nie będzie ona nadawała się do jazdy w gorące dni. Popularne dwuwarstwówki polegną podczas upałów.

Jeśli kupujecie kolejne elementy garderoby motocyklowej do istniejącej już kolekcji – zabierajcie to co chcecie sparować do sklepu. Jeśli kupujecie buty – weźcie spodnie i sprawdźcie jak nogawka układa się w cholewie. Kupując rękawice zabierzcie ze sobą kurtkę. Dzięki temu unikniecie wielu nieprzyjemnych niespodzianek.

Bielizna termoaktywna to must-have każdego motocyklisty. Odpowiednio dobrana do pory roku i pogody utrzyma ciepło, lub ochłodzi i odprowadzi wilgoć.

Nie zapomnijcie również o ochraniaczu pleców. Kupując kurtkę motocyklową, przeważnie nie ma go w komplecie. Zamiast niego jest gąbkowy wkład, który ma za zadanie wypełnić pustą kieszeń na protektor i nie ma nic wspólnego z ochroną.

Skórzana odzież motocyklowa w postaci skórzanej kurtki motocyklowej czy kombinezonu to najbardziej bezpieczna opcja. Jednocześnie też najmniej komfortowa. W niskich temperaturach będzie wam zimno. W upał gorąco, a podczas deszczu mokro!

Krótkie buty motocyklowe są bardzo wygodne, komfortowe i bez problemu możemy w nich chodzić po zejściu z motocykla. Niestety coś za coś, bo nie są bezpieczne. Nie chronią przed skręceniem, złamaniem kostki ani stawu skokowego. Wysokie buty motocyklowe z zawiasem to jest to co Motosapiensy lubią najbardziej!

Jednym jednak z największych błędów popełnianych przez motocyklistów jest zakładanie zbroi off-road na asfalt! Jeśli chcecie wiedzieć dlaczego, obejrzyjcie dokładnie nasz film. Omawiamy w nich wszystkie powyższe kwestie.

Podziel się z nami swoją opinią

   Dodaj Odpowiedź

   Motorecenzje
   Rejestracja Nowego Użytkownika
   Resetuj Hasło
   Porównaj produkty
   • Total (0)
   Porównaj
   0